رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با تکمیل فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش در نیمه اول سال ۹۹ تولید دو میلیون و ۴۰۰ هزارتن شمش فولاد در سال تحقق می‌یابد که حدود ۱۰ درصد فولاد کشور را تأمین می‌کند.

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح صبح امروز(چهارشنبه ۸ آبان) در بازدید از کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش گفت: کارخانه تولید فولاد کاوه جنوب کیش وابسته به بنیاد مستضعفان است و فاز یک آن چند سال است که بهره‌برداری می‌شود، ظرفیت آن یک‌میلیون و دویست هزارتن در سال شمش فولاد است که امسال تقریباً به رکورد بالای ۹۰ درصد می‌رسد.

وی یکی از مزیت‌های مهم این کارخانه را تولید بدون زباله ۷۰ درصدی دانست و عنوان کرد: کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش خوراکی که استفاده می‌کند در داخل تولید می‌شود، وجود آب‌شیرین‌کن به مجموع ۵۵ هزار مترمکعب در روز از مزیت‌های قابل‌توجه این کارخانه است که هیچ آسیبی به آب‌ها منطقه و زیرزمینی وارد نمی‌کند، تمام مواد اولیه و تجهیزات پیش‌بینی‌شده، تمام خریدها انجام‌گرفته، اثری از تحریم و محدودیت، نداریم و نمی‌بینیم و در مسائل زیست‌محیطی هم نارضایتی نداریم.

وی در خصوص فاز دوم کارخانه فولاد جنوب کیش گفت: با تکمیل فاز دوم در نیمه‌ی اول سال ۹۹ مراسمی در سطح ملی در بندرعباس برگزار خواهیم کرد، ظرفیت فاز دوم هم مثل فاز یک، یک‌میلیون و دویست هزار تن شمش فولاد در سال است که در مجموع به رقم دو میلیون و چهارصدهزارتن که حدود ۱۰ درصد فولاد کشور را تأمین می‌کند، دست پیدا می کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان تعداد نیروی انسانی شاغل در فولاد کاوه جنوب کیش را ۲۵۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: مجموعه‌ای از نیروهای جوان، شاداب و بومی را می‌بینیم که تجلی از کار جهادی جمهوری اسلامی ایران است، نمادی از اقتصاد مقاومتی، کار و تلاش جوانان و متخصصان ایرانی با چهار شیفت کار که تأثیر آن در اقتصاد ملی، منطقه و هرمزگان زیاد خواهد بود.

فتاح تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در مجموع در بنیاد مستضعفان ارزی و ریالی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است، اگر بتوانیم فاز دو را به بهره‌برداری برسانیم و مجموعاً دو میلیون و چهارصد هزار تن در سال بفروشیم به سوددهی می‌رسیم.

وی افزود: در همین مرحله نیز به بورس ورود صورت گرفته است، ۱۶ درصد در بورس برای مردم عرضه‌شده و نشان از سوددهی و سرمایه اولیه دارد و اگر لازم باشد بیشتر عرضه خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *