به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با پنج هزار و ۳۴۰ واحد افزایش به ۷۳۷ هزار و ۹۹۹ واحد و شاخص قیمت با سه هزار و ۱۰۳ واحد رشد به ۴۲۸ هزار و ۹۱۴ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۶۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۹ هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال معامله شد.

پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک‌هزار و ۱۷۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۸۹۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۷۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۳۵۵ واحد و گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۲۵ واحد تأثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۳۰۳ واحدف پتروشیمی نوری (نوری) با ۹۹۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۷۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۵۸واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۳۷ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۰۷ واحد تأثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گروه مالی شهر (شهر)، بانک ملت (وبملت)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، بانک تجارت (وتجارت) و لیزینگ خودرو غدیر (ولغدر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۲۵۰ واحد افزایش داشت و به ۲۷ هزار و ۸۱۴ واحد رسید.

در این بازار بیش از هشت میلیارد و هشت میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۲۶ هزار و ۹۰۲ نوبت بود.

سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، ایران خودرو دیزل (خاور)، پلیمر آریاساسول (آریا)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، نفت ایرانول (شرانل)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل بهار رز عالیس چناران (عالیس)، صنعتی مینو (غصینو)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و زغال سنگ پرورده طبس (کزغال) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *