به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۲ هزار و ۵۵۷ واحد افزایش به ۷۱۹ هزار و ۵۵۹ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۴۵۶ واحد رشد به ۴۰۹ هزار و ۸۰۹ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۹ میلیارد و ۳۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۹ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال معامله شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۲۴۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۸۹ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۵۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۵۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۴۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۷۹ واحد و سایپا (خساپا) با ۵۰۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۷۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۰۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۸۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۲۷ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۱۲۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه مالی شهر (شهر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران)، زامیاد (خزامیا) و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۳۸۰ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۱۰۹ واحد افزایش داشت و به ۲۶ هزار و ۶۵۰ واحد رسید. در این بازار بیش از هفت میلیارد و ۹۳۷ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، ایران‌خودرو دیزل (خاور)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) و مدیریت انرژی تابان هور (وهور) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، گروه انتخاب آرمان الکترونیک (انتخاب)، پتروشیمی زاگرس(زاگرس)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *