تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیشنهاد نمایندگان مجلس به دولت این است که حتما سیاست‌های تشویقی چون معافیت مالیاتی شرکت‌ها در حوزه بازار سرمایه را در متن لایحه پیشنهادی دولت مدنظر قرار دهند تا به بهبود شرایط بازار سرمایه کمک کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدرضا پورابراهیمی درباره معافیت مالیاتی شرکت‌ها اظهار داشت: موضوع معافیت مالیاتی شرکت‌ها باید از سوی دولت پیشنهاد داده شود، زیرا هر گونه معافیت مالیاتی به دلیل بار مالی حتی اگر از سوی مجلس هم پیشنهاد شود، مغایر اصل ۷۵ بوده و شورای نگهبان ایراد خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر اطلاعی از متن پیشنهادی دولت درباره بودجه ۱۴۰۲ و اینکه وزارت اقتصاد چه کارهای را انجام می‌دهد، ندارم اما منتظر متن نهایی هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: پیشنهاد نمایندگان مجلس به دولت این است که حتما سیاست‌های تشویقی چون معافیت مالیاتی شرکت‌ها در حوزه بازار سرمایه را در متن لایحه پیشنهادی دولت مدنظر قرار دهند تا به بهبود شرایط بازار سرمایه کمک کند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: به طور حتم مجلس شورای اسلامی با صدور احکامی با توجه به ظرفیت موجود که بتواند به بهبود حوزه بازار سرمایه کمک کند، اقدام خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *