به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۰هزار و ۸۸۴ واحد افزایش به ۷۷۳ هزار و ۸۹۳ واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۳۶۶ واحد رشد به ۴۵۲ هزار و ۶۵۳ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۹۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۱ هزار و ۴۸ میلیارد ریال معامله شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۸۴۸ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۵۲۰ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۸۳۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۷۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۳۳ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۴۱۵ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۳۸۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

همچنین گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۰۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری غیر (وغدیر) با ۱۷۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۴۱ واحد و بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۱۷ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.

بر پایه این گزارش، امروز پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی پاد)، مهندسی نصر ماشین (خنصیر)، زامیاد (خرامیا)، بانک تجارت (وتجارت)، بانک ملت (وبملت)، سایپا (خساپا) و ایران خودرو (خودرو) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۹۵۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۲۲۶ واحد افزایش داشت و به ۲۸ هزار و ۸۲۶ واحد رسید.

در این بازار بیش از هفت میلیارد و ۳۳۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۷۶ هزار و ۵۱۹ نوبت بود.

آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بهمن دیزل (دیزل)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل ایران خودرو دیزل (خاور)، بانک دی (دی)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، نفت پاسارگاد (شپاس) و پخش هجرت (هجرت) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *