به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از وبگاه Watcher. Guru، دنیل مک‌کارتی (Daniel McCarthy) کارشناس دِیلی فارِکس، گفت: چین و روسیه، دو کشور عضو بریکس، ممکن است بخشی از تولید انبوه طلای خود را برای حمایت از یک ارز جدید به منظور رقابت با دلار آمریکا ذخیره کنند. قرار است طلا پشتوانه ارز جدید بریکس باشد که از ماه‌ها پیش موضوع آن مطرح شده است.

مک‌کارتی معتقد است: در گذشته، تلاش‌های صورت‌گرفته برای مقابله با تسلط دلار آمریکا ناموفق بوده است؛ اما نقش چین در بازار بین‌المللی طلا و رفتار اخیر سایر اعضای بریکس ممکن است این بار با موفقیت همراه باشد.

بسیاری از کارشناسان درباره سرنوشت دلار آمریکا در صورت ظهور این ارز جدید اختلاف نظر دارند؛ برخی از آن‌ها بر این باورند که ارز بریکس با پشتوانه طلا ممکن است آغازی برای پایان دلار آمریکا باشداما برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که پایان دادن به سلطه دلار، نیازمند تلاش بسیار بیشتری است.

یکی از اهداف اصلی بریکس، «دلارزدایی» است؛ به همین دلیل، در نشست سران این بلوک اقتصادی که به تازگی انجام شده است، درخصوص ارز جدید مذاکراتی صورت گرفت.

مک‌کارتی همچنین می‌گوید که کشورهای عضو بریکس به تازگی در حال جست‌وجوی کشورهای برتر عرضه‌کننده طلا بوده‌اند؛ این کشورها با نهایت توان مشغول ذخیره طلا هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *