گروه استان‌ها- رئیس پلیس زنجان با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین اهداف پلیس برخورد سرسختانه با کلاهبرداران اقتصادی است گفت: خوشبختانه با عملیات ضربتی و منسجم یک کلاهبردار ابهری در حین خروج از کشور مورد شناسایی و دستگیری قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان  و به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان زنجان؛ سردار رحیم جهانبخش در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: سال گذشته فردی با دادن وعده‌های سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و پیش فروش واحد‌های مسکونی ۵۰ میلیارد ریال از ۴ شهروند ابهری کلاهبرداری کرده و متواری شده بود و قصد خروج از کشور را داشت.

وی افزود: خوشبختانه با عملیات ضربتی و منسجم این کلاهبردار در حین خروج از کشور دستگیر شد و در ادامه روند بازجویی‌ها نیز به کلاهبرداری ۵۰ میلیارد ریالی خود اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر اینکه برخورد با کلاهبرداری‌ها سرسختانه در استان انجام می‌گیرد گفت: یکی از ضروریات موجود در جامعه از لحاظ فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد امنیت است. پلیس نیز همواره حافظ جان، مال، ناموس مردم است و همواره در کنار آن‌ها قرار دارد.

وی با بیان این‌که عامل اصلی تولید امنیت ارزش‌های اسلامی، تدین و دین مداری است تصریح کرد: ارتقا امنیت تنها در سایه همدلی و همگرایی در جامعه حاصل می‌شود و مشروعیت اقتدار پلیس در تعامل و همکاری با نهاد‌ها و مردم است.

ضرورت ایجاد امنیت اقتصادی در جامعه

سردار جهانبخش با تاکید بر این‌که ارتقا امنیت و سلامت در جامعه همت و بسیج همگانی را می‌طلبد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف دشمن جنگ اقتصادی است، بنابراین ایجاد امنیت اقتصادی در جامعه نیز یکی از مهم‌ترین ضروریات به شمار می‌رود.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که در شرایط حاضر پلیس توان خود را به کار گیری کرده تا توانمندی‌ها را در فضای مجازی افزایش دهد و اشراف کامل بر این فضا داشته باشد عنوان کرد: در شرایط حاضر دشمن سعی دارد تا برخی از اهداف و توطئه‌های شوم خود را از طریق فضای مجازی به اجرا درآورد.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: ایجاد آرامش و امنیت از اهداف پلیس است و با اقتدار در راستای ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی در حال خدمت رسانی است که خوشبختانه همین امر سبب شده تا اعتماد مردم استان به پلیس به خوبی جلب شده و موفقیت‌هایی کسب گردد.

وی با بیان این‌که همکاران نیروی انتظامی با تلاش مضاعف در کنار مدافعان سلامت حضور داشته‌اند و امنیت را سبب شده‌اند بیان کرد: در این شرایط برخی از افراد به جای کمک به جامعه اقدام به فضا سازی و ایجاد التهاب در جامعه کرده‌اند اما پلیس هوشمندانه و مقتدرانه این امور را رصد کرده و برخورد‌های لازم انجام گرفته است.

کشف ۳ میلیون اقلام بهداشتی

سردار جهانبخش گفت: عده‌ای از افراد مشکلات جامعه را بر خود مغتنم شمرده و از فرصت سو استفاده می‌کنند چراکه در بحث اقلام بهداشتی اقدام به احتکار و قاچاق ملزومات بهداشتی انجام گرفته بود، اما در نتیجه تلاش‌های بی وقفه پلیس ۳ میلیون اقلام بهداشتی کشف شد.

این مسئول با اشاره به این‌که در حوزه محدودیت‌ها برای تلطیف اثرات جانبی ویروس کرونا تلاش شده با عوامل نا امن سازی در جامعه برخورد شود افزود: در این راستا سرقت‌هایی در سطح استان در حال رخ دادن بود که بیش‌ از یک هزار و ۵۰۰ نفر از سارقان و مخلان امنیت دستگیر شدند.

کشف ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به برخی اقدامات پلیس از جمله طر‌ح‌های پاکسازی مناطق آلوده به وجود معتادین و کشف انواع مواد مخدر در سطح استان گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۳۲۷ نگهدارنده مواد مخدر دستگیر شده است‌. از سویی دیگر یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم نیز انواع مواد مخدر کشف شده و در این راستا بیش از ۳۰۰ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

این مقام انتظامی با اشاره به این‌که بیش از ۳۳۰ هزار تماس با سامانه پلیس انجام گرفته است بیان کرد: ۱۲۰ هزار مورد از تماس‌ها عملیاتی بوده و منجر به اعزام اکیپ‌های عملیاتی به محل شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *