زنجان – ایرنا – مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: در دوره جدید فعالیت این وزارتخانه، افق‌های جدیدی در بخش‌های مختلف صنعت برق در حال گشایش است و این صنعت در مسیر تعالی و شکوفایی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آرش کردی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت برق منطقه ای زنجان مهمترین عملکرد موفق این شرکت را در سال جاری عبور از اوج مصرف برق کشور عنوان کرد و افزود: عبور از اوج مصرف در سال ۱۴۰۱ گذرگاه و معبر سختی برای صنعت برق کشور بود که با موفقیت انجام شد.

وی یادآور شد: در دوره جدید از فعالیت صنعت برق، اعتماد دولت، مجلس، مردم و نهادهای مختلف ذی نفع نه تنها به این صنعت بازخواهد گشت بلک صنعت برق نیز از این اعتماد به بهترین نحو ممکن استفاده خواهد کرد تا بتواند بر مشکلاتی که طی چندین دهه به صورت ذاتی بر مجموعه برق مستولی شده فائق آید.

کردی، موفقیت و رسیدن به اهداف تعیین شده در صنعت برق را مستلزم همسویی همه مدیران دانست و خاطرنشان کرد: خدمات ارایه شده در این مجموعه بسیار خطیر و مستمر است و وفقه بردار نیست به طوریکه در حین خدمات رسانی به مشترکان باید بهبود امور نیز لحاظ شود که این شرایط در جایگاه‌های دیگر کمتر دیده می شود و این ویژگی در صنعت برق منحصر به فرد است تا برق همواره با ولتاژ مناسب تحویل مشتری شود و در حین آن اصلاح و ارتقا انجام گیرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر تصریح کرد: در دولت فعلی شرایطی فراهم شده است که معضلات این بخش برای همیشه برطرف شود و به شرایطی متعالی برسیم و به کارهای توسعه ای و بهینه سازی و گسترش امور زیرساختی بپردازیم.

کردی گفت: در روزهای ابتدایی استقرار دولت جدید، شرایط ویژه ای بر صنعت برق کشور حاکم شده بود که تابستان سختی سپری شده و وضع محدودیت ها نارضایتی هایی را در همه ارکان مربوط به صنعت برق به وجود آورده بود.

وی اظهار کرد: از آخر سال ۱۴۰۰ تا ابتدای تابستان سال جاری، خدمات مجموعه برق کشور به نحو مطلوب و با ایجاد اعتماد مناسبی بین عموم مردم ارایه شد که نشان از قدرت و قوت منابع انسانی و فرصت شناسی در صنعت برق است.

کردی افزود: در کمتر از ۹ ماه تهدیدها، محدودیت ها و گرفتاری های این صنعت با حمایت دولت از این مجموعه به فرصت تبدیل شد که این موضوع، پیام مهمی به لحاظ شناخت ظرفیت های درونی و قدرتمند منابع انسانی و داخلی کشور داشت که بخشی از آن در صنعت برق متبلور شد.

وی با تاکید بر اینکه در همه بخش ها دارای استعدادهایی هستیم که باید احصا شود، تصریح کرد: در صنعت برق نیز فرصتهای شناخته نشده ای داریم که باید شناسایی شود و برای بهره مندی از آنها برنامه ریزی کنیم.

کردی با بیان اینکه در مسیر آغاز شده در دولت فعلی باید فرصتها را مغتنم شمرده و معضلات این بخش را حل و فصل کنیم، افزود: شرکت برق منطقه ای زنجان که محدوده زنجان و قزوین را پوشش می دهد جزو شرکتهای کارا و مطلوب کشور محسوب می شود و به لحاظ منابع انسانی و زیرساختهای موجود و عملکرد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی موفقیت های شرکت برق منطقه ای زنجان را وجود نیروی انسانی کارآمد و مدیریت کلان مناسب، همکاری و هماهنگی متولیان امر بیان و تاکید کرد: این روند باید همچنان تداوم یابد.

کردی گفت: زنجان به لحاظ نوع مرکزیت که در صنعت برق دارد و در جایگاه استقرار کارخانجات نوآور در این صنعت است ویژگی های خاصی نبست به سایر استانها دارد.

وی با بیان اینکه تجهیزاتی که در صنعت برق کشور ساخته می شود به لحاظ تکنولوژیک بودن، نیازمند ارتباط وسیع و مستحکم با دانشگاه و دانشگاهیان است، افزود: این فرصت در برق منطقه ای زنجان ایجاد شده است که در اجرای پروژه های تحقیقاتی و پایلوت نیز می توانیم از این ظرفیت و شبکه علمی قوی بهره مند شویم و شاهد تحولات بزرگی در این شرکت باشیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر اظهار کرد: در بحث کنترل و کنترل پذیری شبکه های انتقال فوق توزیع برق، ضعف عمده و بزرگی داریم و در موضوعات مربوط به هوشمندسازی هنوز به نقشه راه جامعی در کشور نرسیده ایم که انتظار می رود در این بخش در شرکت برق منطقه ای زنجان اقدامات شایسته و ماندگاری انجام شود.

در پایان این مراسم منصور اوجاقی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت برق منطقه ای زنجان معرفی و از خدمات علی خلجی مدیرعامل قبلی این شرکت قدردانی شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *