حجم تجارت بین روسیه و چین از ژانویه تا آگوست سال جاری میلادی ۳.۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته و به رقم ۶۸.۶۲ میلیارد دلار رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس مطبوعاتی گمرک چین در گزارشی اعلام کرد که حجم تجارت بین روسیه و چین از ژانویه تا آگوست سال جاری میلادی 3.2 درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافت و به رقم 68.62 میلیارد دلار رسید.

بر اساس داده های گمرک چین، حجم صادرات کالا و خدمات به روسیه 0.8 درصد کاهش یافته که در مجموع به 31.09 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که واردات کالا و خدمات روسیه به چین 5.2 درصد کاهش یافته و به رقم 37.53 میلیارد دلار رسیده است.

حجم تجارت بین چین و ایالات متحده نیز در بازه زمانی ژانویه تا آگوست امسال 3.5 درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل کاهش یافت و به رقم 344.43 میلیارد دلار رسید.

بنا بر داده های آماری گمرک چین، حجم واردات کالا و خدمات ایالات متحده به چین در مدت زمان اعلام شده 2.9 درصد کاهش یافته و در مجموع 78.24 میلیارد دلار بوده است، در حالی که صادرات چین به این کشور 3.6 درصد کاهش یافته و به 266.06 میلیارد دلار رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *