گروه استان‌ها- پیش بینی ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای عمران روستاها در شهرستان مرزی مراوه تپه، ساخت مسکن ویژه محرومان، وجود ۸ هزار خانه ناایمن از موضوعات مهم مطرح شده در جلسه شورای اقتصادی این شهرستان بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراوه تپه، عصر امروز جلسه شورای اقتصادی و توسعه این شهرستان برگزار شد که عمده موضوعات مطرح شده درباره وضعیت روستاها و مقاوم سازی واحدهای مسکونی بود.

در این جلسه هوشنگ محمودی، سرپرست بنیاد مسکن شهرستان مراوه تپه اظهارداشت: این شهرستان 89 روستای بالای 20 خانوار دارد، که برای همه این روستاها طرح هادی تهیه شده و طرح 8 روستا نیز در حال بازنگری است.

وی با بیان اینکه طرح هادی در 69 روستای این شهرستان آغاز شده است، گفت: امسال 40 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌ها در سطح روستاهای شهرستان مصوب شده که تا کنون 21 میلیارد و 500 میلیون تومان تخصیص یافته است.

محمودی با بیان اینکه 727 واحدمسکونی در جریان طوفان و سیل فروردین 98 خسارت دید افزود: همه این واحدها بازسازی شد و مورد بهره‌برداری مالکان آن قرار گرفت.

وی همچنین از مقاوم سازی 4 هزار و 86 واحد مسکونی در سطح روستاهای این شهرستان خبر داد و ابراز داشت: 550 واحد هم سهم شهرستان مراوه تپه از طرح تامین مسکن محرومان است که ساخت آن در دستور کار قرار دارد.

داوود خسروی، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان گلستان نیز در این جلسه اظهارداشت: از 12 هزار واحد مسکونی روستایی شهرستان مراوه تپه بیش از 8 هزار واحد آن غیر مقاوم است که زنگ خطر و هشدار برای ما بوده و هست.

وی گفت: باید طرح‌ها و برنامه‌های بنیاد در بخش مسکن در سطح روستاها اطلاع رسانی شود تا مردم از حق قانونی خود برای برخورداری از این طرح‌ها مطلع شوند.

خسروی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن برای کمک به ساخت و تکمیل واحدهای نیمه تمام پکیج کاملی از خدمات دارد که باید در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی افزود: در سال گذشته یکهزار واحد در شهرستان مراوه تپه بازسازی و مقاوم سازی شده است و در سالجاری نیز حدود یکهزار واحدمسکونی دیگر نیز مقاوم سازی می‌شود.

خسروی اظهارداشت: می‌توانیم در یک برنامه زمانی 4 تا 5 ساله کل واحدهای غیرمقاوم را در این شهرستان‌ها به اتمام برسانیم و آرامش و ایمنی را به مردم هدیه بدهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *