تهران- ایرنا- نایب رئیس انجمن انبوه سازان تهران درباره طرح دوباره برنامه «زنجیره تامین» یا « بازارگاه الکترونیکی مسکن» برای رونق بخش ساختمان اعلام کرد: انبوه سازان از کارت های اعتباری خرید مصالح ساختمانی استقبال می کنند؛ البته به شرط آنکه بدون بهره باشد.

«ایرج رهبر» امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر کارت های اعتباری خرید مصالح ساختمانی بانک مسکن با بهره در اختیار انبوه سازان قرار گیرد قیمت تمام شده ساخت مسکن افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه باید کارت های اعتباری بدون بهره با تعامل بین بانک عامل و تولید کننده در اختیار انبوه سازان مسکن قرار گیرد، گفت: در این صورت انبوه سازان می توانند با استفاده از حواله، مصالح مورد نیاز خود را برای آغاز پروژه های ساختمانی دریافت کنند.
عضو هیات‌ مدیره کانون انبوه‌سازان یادآوری کرد: ممکن است افزایش سقف تسهیلات بانکی قیمت مسکن را بالا ببرد اما همزمان با اجرای این طرح، می توان مانع گرانی مصالح ساختمانی شد و با استفاده از این کارت ها مصالح ساختمانی را با قیمت مناسب در اختیار سازندگان قرار داد.
نایب رئیس انجمن انبوه سازان تهران با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی در افزایش قیمت مسکن بسیار تاثیرگذار است، گفت: بخشی از رکورد در حوزه ساخت و ساز کشور ناشی از گرانی مصالح ساختمانی است و با افزایش قیمت مصالح در ماه های اخیر، شاهد رشد بی رویه قیمت مسکن در تهران بودیم.
به گزارش ایرنا، چندی پیش مدیر طرح و برنامه بانک مسکن اعلام کرد: برای حمایت از سازندگان، انبوه‌سازان و نظام ساخت و ساز بویژه متقاضیان بازار مسکن، طرح فروش تعهدی مصالح ساختمانی در مرحله تحقیق و بررسی این بانک قرار دارد.
«محمدحسن مرادی» افزود: طرح فروش تعهدی مصالح ساختمانی تحت عنوان برنامه «زنجیره تامین» یا « بازارگاه الکترونیکی مسکن» در سال های گذشته نیز مورد توجه و در فهرست برنامه‌های بانک مسکن قرار داشت اما بتازگی این طرح به دنبال درخواست مکرر انبوه سازان برای اجرا به منظور تامین مصالح با شرایط غیرنقد یا با شرایط خرید تعهدی و همچنین تاکید وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است و به دنبال طراحی مدل جامع، بهینه و بدون ابهام و پس از طی مراحل اداری آن هستیم.
وی اضافه کرد: سازوکار این طرح در نسخه اولیه و پیش‌نویس آن به این صورت است که سازندگان با اجرای طرح فروش تعهدی مصالح ساختمانی یا با استفاده از اعتبار خود در جریان اعتبارسنجی بانک مسکن که رتبه اعتباری سازندگان مشخص می‌شود یا به واسطه بانک مسکن و تضمین تعهدات سازندگان در قبال تولیدکنندگان مصالح ساختمانی به میزان مشخص، بدون آنکه در ابتدا به پرداخت هزینه خرید مصالح نیاز داشته باشند به مصالح وتجهیزات دسترسی پیدا می‌کنند و در زمان مشخص شده نسبت به پرداخت اقساط مربوط به هزینه مصالح خریداری شده اقدام می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *