تهدید تعرفه‌ای مکزیک توسط ترامپ و وحشت از این که جنگ تجاری در چند جبهه، آمریکا را به رکود ببرد، سهام وال‌استریت را پایین کشید و دو شاخص اس‌اندپی و نزدک پایین‌تر از میانگین ۲۰۰روزه بسته شدند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، پس از اینکه ترامپ به طور غیرمنتظره‌ای مکزیک را با تعرفه تهدید کرد، وحشت از اینکه جنگ تجاری در چند جبهه، آمریکا را به رکود ببرد، سهام وال‌استریت را پایین کشید.

ترامپ پنج‌شنبه شب توییت کرد: از ۱۰ ژوئن، واشنگتن تعرفه‌ای ۵ درصدی به کل کالاهای وارداتی از مکزیک وضع خواهد کرد و این تعرفه‌ها را تا ۲۵ درصد افزایش خواهد داد، مگر این‌که مکزیک مهاجرت غیرقانونی به آمریکا را متوقف کند.

رئیس‌جمهور مکزیک از همتای آمریکایی خود خواست از این تصمیم منصرف شود.

میانگین صنعتی داو جونز ۳۵۴.۸۴ واحد یا ۱.۴۱ درصد سقوط کرد و به ۲۴۸۱۵.۰۴ واحد رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۳۸.۸ واحد یا ۱.۳۲ درصد از دست داد و به ۲۷۵۲.۰۶ واحد رسید. کامپوزیت نزدک ۱۱۴.۵۷ واحد یا ۱.۵۱ درصد سقوط کرد و در ۷۴۵۳.۱۵ واحد بسته شد.

برای اولین بار از ۸ مارچ تا کنون، هم اس‌اندپی و هم نزدک، پایین‌تر از میانگین ۲۰۰ روزه خود بسته شدند.

این هفته شاخص داوجونز ۳.۱ درصد، اس‌اندپی ۲.۶۲ درصد و نزدک ۲.۴۱ درصد سقوط کردند تا ششمین افت هفتگی متوالی برای شاخص داوجونز ثبت شود. این بلندترین توالی افت این شاخص از ۲۰۱۱ تا کنون است.

اما این ماه، اولین افت ماهانه امسال برای هر سه شاخص ثبت شد. داوجونز ۶.۶۹ درصد، اس‌اندپی ۶.۵۸ درصد و نزدک ۷.۹۳ درصد سقوط کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *