در آخرین روز کاری امسال دو بانک سپه و صنعت و معدن بنا دارند بلوک کنترلی سهام شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و سرمایه گذاری آتیه دماوند را روانه میز فروش بازار اول و دوم بورس تهران کنند.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، بانک سپه بنا دارد از طریق کارگزاری خود، تعداد ۲۱ میلیون و ۱۲۹ هزار سهم برابر با ۷۰.۴۳ درصد از کل سهام شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید را در روز سه شنبه ۲۸ اسفندماه امسال به قیمت پایه هر سهم ۹۳۲ تومان در بازار اول بورس تهران به مزایده بگذارد.

شرایط این واگذاری بطور یکجا و نقد و یا اقساطی است که در صورت پرداخت ۲۰ درصد وجه معامله بطور نقدی، مابقی مبلغ معامله با احتساب سود دوره تقسیط با سود سالانه ۱۸ درصد، طی ۶ قسط مساوی و با فواصل ۶ ماهه است که طی شش فقره چک همزمان با انعقاد قرارداد تحویل فروشنده می‌شود.

قطعیت معامله حداکثر طی مدت ۱۴ روز کاری پس از مشخص شدن برنده رقابت منوط به پرداخت نقدی ثمن معامله و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای و تکمیل قرار داد و وکالتنامه در خصوص توثیق سهام مورد معامله به نفع فروشنده تا پایان پرداخت اقساط خواهد بود.

بر اساس این گزارش، همزمان در آخرین سه شنبه امسال بانک صنعت و معدن نیز تعداد ۲ میلیارد و ۹۵۸ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۹۵۲ سهم معادل ۶۵.۷۳۹ درصداز کل سهام شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند را به قیمت پایه هر سهم ۴۰۰ تومان از طریق ۴ کد معاملاتی حقوقی بوسیله کارگزاری متعلق به این بانک روانه میز فروش بازار دوم بورس تهران خواهد کرد.

شرایط این معامله بطور یکجا و نقد و یا پرداخت ۴۰ درصد از ارزش معامله طی ۱۴ روز کاری بطور نقدی و الباقی در قالب ۶ قسط مساوی با فواصل شش ماهه با احتساب نرخ سود سالانه ۱۵ درصد خواهد بود.

گفتنی است در هر دو مزایده مذکور کارگزار خریدار باید ۱۰ درصد از ارزش سهام موضوع معامله را بر اساس قیمت پایه سهام را به به عموان سپرده شرکت در رقابت ، جهت تضمین تعهدات بطور نقدی و یا ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت و به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز نماید.

به گزارش فارس، به نظر می رسد با توجه به لزوم ارایه گزارش عملکرد هیات مدیره بانک های دولتی مبنی بر اقدام برای آگهی واگذاری دارایی ها و خروج از بنگاهداری ،ترافیک مزایده های مختلف در بازار سهام را نتوان یک اقدام عملیاتی جدی برای عرضه ارزیابی کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *