وزیر انرژی هند به تازگی اعلام کرد هند تا سال ۲۰۲۰ از چین به عنوان بزرگترین موتور رشد انرژی جهان پیشی خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، دارمندرا پرادهان در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: ما در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان هستیم. هند قصد دارد از سوختهای مرسوم و سوختهای پایدار برای ایجاد یک سبد انرژی متوازن استفاده کند.

وزیر نفت هند گفت: کشورش استفاده از سایر منابع پایدار انرژی مانند هیدروژن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بخشهای انرژی و فولاد نقش مهمی در قرار گرفتن هند در مسیر تبدیل شدن به یک اقتصاد پنج تریلیون دلاری ایفا می‌کنند.

به گفته پرادهان، هند قصد دارد به سوی یک اقتصاد مبتنی بر مصرف گاز حرکت کند و در حال بررسی سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در زیرساخت انرژی از جمله انرژیهای تجدیدپذیر است.

رشد تقاضای اقتصادی و انرژی در هند که برای بیش از ۸۰ درصد از نفت مورد مصرف خود به واردات وابسته است و همچنین چین برای رشد تقاضای جهانی برای نفت و به تبع آن قیمتهای نفت اهمیت کلیدی دارد.

در ماههای اخیر رشد تقاضای هند برای نفت در بحبوحه کندی رشد اقتصادی ضعیف شده است. اگر دورنمای رشد اقتصادی هند در ماههای آینده همسو با بهبود دورنمای اقتصاد جهانی روشن‌تر شود، رشد تقاضا برای نفت سرعت خواهد گرفت و مجموع تقاضای جهانی را بالا می‌برد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، طبق گزارش سالانه شرکت BP، مصرف نفت هند در سال میلادی گذشته بر مبنای سالانه ۵.۳ درصد رشد کرد و از مرز پنج میلیون بشکه در روز عبور کرد.

این شرکت پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۴۰ انتظار می‌رود هند در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۴۰ بیش از یک چهارم از تقاضای جهانی برای انرژی را به خود اختصاص دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *