ساری – ایرنا – استاندار مازندران گفت که با تامین سرمایه مورد نیاز کشاورزان ، کشت پنبه در مزارع مناطق شرقی و مرکزی این استان رونق می‌گیرد تا از این طریق صنعت نساجی استان هم احیاء شود.

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در دیدار مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با وی در ساری افزود : با اجرای طرح کشت پنبه و خرید تضمینی محصول ، مواد اولیه واحدهای نساجی مازندران تامین خواهد شد.

وی با اعلام این که کشت پنبه در دوره جدید با بذر اصلاح شده که راندمان بالایی دارد ، انجام می شود تا برای کشاورزان اقتصادی باشد ، گفت : سرمایه مورد نیاز نیز از طریق شرکت های نساجی و فرش ساوین در استان تامین و خرید تضمینی نیز ازسوی این واحدها انجام می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهارداشت : با این برنامه ضمن تامین مواد اولیه واحدهای نساجی ،نخ مورد نیاز واحدهای تولیدی فرش ازجمله ساوین در مازندران نیز تامین می شود.

حسین زادگان افزود : در حال حاضر مواد اولیه این واحدها از جمله نخ از کشورهای همسایه تامین می شود که با اجرای این برنامه این واحدها نیز از واردات بی نیاز می شوند.

استاندار مازندران گفت : با توافق بانک صنعت و معدن ، این بانک دولتی به واحدهای صنعتی استان تسهیلات می دهد.

حسین زادگان با اشاره به نشستشش با سرمایه گذاران بزرگ در کشور اظهار داشت : این سرمایه گذاران پس از بازدید از ظرفیت های تولیدی استان نسبت به سرمایه گذاری اقدام می کنند.

وی تشکیل هلدینگ بزرگ اقتصادی در مازندران را از دیگر برنامه های استانی بیان کرد و گفت : این هلدینگ با مشارکت ۱۰۰ سرمایه گذار خوش نام درامو. مالیاتی و بانکی راه اندازی می شود.

حسین زادگان هدف از تشکیل این هلدینگ را حمایت مالی از طرح های بزرگ صنعتی با سرمایه های داخل استانی بیان کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *