یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه تمایل به سرمایه گذاری روی بورس را افزایش خواهد داد.

ولید هلالات در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لایحه مالیات عایدی بر سرمایه و تاثیر ان روی بازار سرمایه اظهار کرد: هر چقدر جلوی فعالیت‌های سفته بازانه در بازارهای موازی گرفته و مالیات بیشتری از مشاغل موازی گرفته شود یا مالیاتی که تعیین شده است، واقعا گرفته شود، بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح میدهند سرمایه خود را وارد بازار سهام کرده و در سهامی سرمایه گذاری کنند که سودآور است و سود تقسیم میکند.

وی ادامه داد:تاکنون اکثر مشاغل معاف از مالیات بوده اند و تقریبا فقط دو قشر در این کشور مالیات میدهند. یکی سهام داران که هم شرکت ها یک بار مالیات پرداخت میکنند و هم زمان معامله مالیات کسر می شود و یک قشر هم کارمندان. بنابراین هرچقدر وضعیت مالیات در بازارهای موازی شفاف تر شود تمایل به سرمایه گذاری در بورس بیشتر می شود.

بر اساس این گزارش، اخیرا محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است که به زودی لایحه مالیات عایدی بر سرمایه به صحن علنی مجلس می‌آید تا مورد بررسی قرار گیرد.

پیش از این نیز اعلام شده بود که این قانون تعیین مالیات بر مجموع درآمدهاست که اتکای آن به درآمدهای مالیاتی برای تامین بودجه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *