به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۱۷۱ واحد افزایش به ۷۱۱ هزار و ۶۷۹ واحد و شاخص قیمت با ۶۶۶ واحد رشد به ۴۰۴ هزار و ۵۷۷ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۰ هزار و ۱۳۱ میلیارد ریال معامله شد.

نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۳۰ وحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۴۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۳۶۰ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۳۳۹ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۵۲ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۲۰۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۳۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۷۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۵۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۶۳ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۱۹۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد)، گروه مالی شهر (شهر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و هفت هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۴۲ واحد کاهش داشت و به ۲۶ هزار و ۳۵۳ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۶۵۸ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، بیمه کوثر (کوثر) و پلیمر آریاساسول (آریا) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، ایران خودرو دیزل (خاور)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،پتروشیمی تندگویان (شگویا)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) و پخش البرز (پخش) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *