به گزارش ایرنا از وزارت اقتصاد، سیدعلی روحانی، درباره آخرین وضعیت تدوین لایحه اصلاح فصل نهم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی در این معاونت گفت: شواهد مختلف نشان می دهد که نهاد رقابت در ایران به دلایل مختلف اقتصادی، حقوقی و سیاسی نسبت به نمونه‌های مشابه در جهان، از کارآمدی لازم برخوردار نبوده و از تغییرات و تحولات جدید جا مانده است و خلأ حضور قدرتمند، صحیح و کارآمد آن در بازار احساس می‌شود.

وی بیان کرد: معاونت سیاست گذاری اقتصادی برای رفع این مشکلات، اقدام به آسیب‌شناسی فصل نهم قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، بررسی عملکرد شورای رقابت،مطالعه تجربه کشورها در حوزه تنظیم‌گر رقابت و منع انحصار و تدوین لایحه اصلاح فصل نهم قانون مذکور کرده است.

معاون سیاست گذاری اقتصادی اظهار کرد: با توجه به انجام برنامه‌های گفته‌شده، لایحه اصلاح فصل نهم تدوین و در مرحله ارزیابی نهایی در معاونت سیاست‌گذاری اقتصادی است.

روحانی در عین حال اذعان کرد: تمام مراحل ارزیابی نهایی لایحه اصلاح فصل نهم قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، در معاونت سیاست‌گذاری اقتصادی و با برون‌سپاری طرح به موسسه مرکز مطالعات توسعه و رقابت برای اولین بار انجام شده است.

وی در پایان تاکید کرد: تقدیم لایحه اصلاح فصل نهم قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی تواند مهمترین دستاورد این معاونت در این حوزه باشد که آثار ملموسی چون، افزایش رفاه مصرف‌کننده، افزایش کارایی اقتصادی، رفع تبعیض و جلوگیری از سوءاستفاده از موقعیت مسلط بنگاه‌های اقتصادی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *