نماینده روسیه در وین اتریش فاش کرد که آمریکا گاز طبیعی مایع خود را چهار برابر گران‌تر از قیمتی که آن را در داخل خود آمریکا می‌فروشد به اروپایی‌ها عرضه می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در پیامی توییتری به اقدام آمریکا در گران فروشی گاز خود به کشورهای اروپایی اشاره کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «آمریکا گاز طبیعی مایع خود را چهار برابر گرانتر از قیمتی که در داخل خود آمریکا ارائه می‌دهد به اروپایی‌ها می‌فروشد».

اولیانوف اضافه کرد: «همبستگی فراآتلانتیک، مانعی برای به دست آوردن پول به بهای از دست دادن متحدان نیست به خصوص زمانی که، متحدان به صورت داوطلبانه منابع ارزان‌تر گاز را رها کرده باشند».

این در حالی است که روز یکشنبه «کارل لوترباخ» وزیر بهداشت آلمان در خصوص وخیم شدن وضعیت بیمارستان‌های این کشور به دلیل بحران انرژی هشدار داد.

وی طی سخنانی گفت: «خطر واقعی درباره ورشکستگی بیمارستان‌ها به دلیل دو بحران انرژی و تورم وجود دارد».

در حال حاضر کمبود منابع انرژی به یکی از بحران‌های پیش روی کشورهای اروپایی به خصوص در زمستان پیش رو خواهد بود.

تحریم روسیه از سوی کشورهای غربی و اروپایی سبب شد تا این کشور در اقدامی پیش‌دستانه اقداماتی را برای دور زدن تحریم‌ها انجام دهد. اقدامات پیش‌دستانه روسیه سبب شد تا بحران انرژی شدیدی در اروپا به‌وجود آید. گرچه به باور برخی تحلیلگران، آمریکا کشوری بود که برای آنکه روسیه را از یک سو و اتحادیه اروپا را از سوی دیگر تضعیف کند تا خود همچنان تنها قدرت هژمون در دنیا بماند، اوکراین را تحریک کرد تا به ناتو بپیوندند. اما تورم فقط دامن کشورهای اروپایی را نگرفته و آمریکا را نیز در خطر قرار داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *