راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه در جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع راهکارهای توسعه روابط اقتصادی با کشور ترکیه به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد، مرکب از معاونین اقتصادی دستگاه های ذی‌ربط برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امور خارجه از اهمیت توسعه روابط با ترکیه مطالبی بیان و از دستگاه‌های مسئول ذی‌ربط تقاضا کرد پیشنهادات خود در خصوص ارتقای روابط اقتصادی با ترکیه و حل چالش‌های پیش رو را ارائه کنند.
در جوانی پولدار باش

در این نشست در خصوص مسائل مالی در روابط ایران و ترکیه و مشکلات و چالش‌های مربوط به حوزه مالی و چگونگی رفع آن و نیز گسترش روابط تجاری دو کشور تبادل نظر شد.

همچنین در این نشست مسئله انرژی، برق و مشکلات مالی و اختلاف نظر در این خصوص و نیز طرح‌های مشترک میان ایران و ترکیه مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در پایان نشست مسائل کشاورزی، استاندارد و روزآمدکردن قراردادها و تفاهم‌نامه‌های تهران – آنکارا در این حوزه و صدور فناوری‌های نو از جمله در تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در حوزه محصولات “نانو” و “بیو ” را از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه برشمرد.

در این جلسه همچنین درخصوص تدوین برنامه جامع همکاری‌های ایران و ترکیه و موافقت‌نامه تجارت ترجیحی و تراز تجاری دو کشور هم‌اندیشی شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *