به گزارش ایرنا از سازمان بورس، «علی اصغر عنابستانی» با اعلام اینکه برای جذب اعتماد بیشتر مردم به بازار سرمایه باید مدلی برای حراست و صیانت از حقیقی‌ها در بورس طراحی و تدوین شود، اظهار داشت: بازار سرمایه جایی است که می‌تواند ساختار اقتصادی کشور را متحول و جهت‌گیری سرمایه‌گذاری را در کشور از سوداگری به سمت تولید هدایت کند.

وی اصل و جایگاه بورس در کشور را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بورس جایی است که می‌توان برای تغییر جهت سرمایه‌گذاری در کشور از آن بهره‌مند شد.

به گفته این نماینده مجلس، برای اینکه سرمایه‌گذاران به سمت سوداگری سوق نداشته و ساختار دلالی در کشور ریشه‌کن شود، باید نقدینگی‌ها به سمت بازار سرمایه و به سمت تولید حرکت کند.

عنابستانی ادامه داد: سیاست‌گذاران اقتصادی باید زمینه را برای جمع آوری نقدینگی به سمت بازار سرمایه فراهم کنند. چه بسا اگر قانون مالیات بر سوداگری زودتر ابلاغ و تصویب می‌شد سرمایه‌گذاران سرمایه‌های کوچک خود را به سمت بازار سرمایه آورده و تولید کشور را رونق می‌دادند.

وی با تاکید به اینکه بورس آینه واقعی از اقتصاد تولیدمحور کشور است، اظهار کرد: بهتر است بیش از پیش طرح حمایت از سرمایه‌گذاران حقیقی در بازار سرمایه جدی گرفته شود. بورس باید در کنار اقتصاد رشد کند و همچنین ساختار بورس باید بتواند اعتماد مردم را بیش از گذشته افزایش دهد.

این نماینده مجلس گفت: امیدواریم ساختار اقتصادی کشور به جایی برسد که هر جا سرمایه‌ای وجود دارد به جز بورس، راهی بازار دیگری نشود؛ چراکه این سرمایه برای تولید کشور بسیار با اهمیت بوده و قدرت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید را ارتقا می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *