روزنامه دیلی میل انگلیس گزارش داد علی رغم فشارهای آمریکا برای منزوی کردن هوآوی، این شرکت به حضور در توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه در انگلیس نزدیک شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، روزنامه دلیلی میل انگلیس به نقل از منابع آگاه گزارش داد که قرار است مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس طی روزهای آینده درباره حضور شرکت هوآوی در توسعه شبکه تلفن همراه نسل پنجم این کشور تصمیم گیری کند.

هوآوی پیشتر هشدار داده بود در صورتی که انگلیس از حضور این شرکت چینی در توسعه شبکه ۵G انگلیس جلوگیری کند، عواقب اقتصادی جدی در انتظار این کشور خواهد بود.

منابع آگاه مدعی شده‌اند قرار است تعدادی از وزرای دولت و مقامات امنیتی انگلیس در این باره با یکدیگر مذاکراتی را داشته باشند.

گزارشات حاکی از آن است که وزرای کابینه انگلیس به دنبال آن هستند که توسعه تجهیزات غیر مرتبط با مرکز و هسته شبکه ۵G این کشور از جمله نصب آنتن‌ها به هوآوی سپرده شود.

پیشتر نیز ویکتور ژانگ، یکی از مقامات هوآوی طی مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز، با اعتماد به نفس گفته بود که دولت انگلیس دربرابر فشارهای سیاسی آمریکا خواهد ایستاد و به هوآوی اجازه می‌دهد تا در توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه این کشور مشارکت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *