وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: هرچقدر ما بتوانیم کسب و کارهای کشور را از آسیب‌های مدیریتی و شرایط اقتصادی حفظ کنیم گام بلندتری در مسیر توسعه و ارتقاء اقتصادی کشور برخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، سید رضا فاطمی امین در جلسه صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در دفاع از کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی بیان کرد: نکته حائز اهمیت این است که یک بنگاه، موجود زنده است و ما نباید اجازه دهیم تا خطای مدیران و شرایط اقتصادی کشور به یک کسب و کار آسیب وارد کند. اگر فضای اقتصادی کشور مناسب نیست نباید اجازه دهیم تا بار مشکلات آن به یک بنگاه و کسب و کار تحمیل شود، سوال اساسی این است که ثروت یک کشور چیست؟ ثروت هر سازمان منابع انسانی آن هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: هرچقدر یک سازمان از نیروهای توانمندتر و با استعدادتر بهره‌مند باشد ثروتمندتر است، اما ثروت یک کشور کسب و کارهای آن هستند و نه افراد آن. اگر ما یک مهندس، یک مدیر موفق و فعال اقتصادی داشته باشیم به تنهایی نمی‌توانند نقش‌آفرین باشند بلکه زمانی که این گروه یک تشکل و کسب و کار را تشکیل می‌دهند می‌توانند تاثیر بسزایی در رشد کشور داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: ثروت یک کشور منابع انسانی آن نیست، بلکه کسب و کارهایی هستند که در آن حضور دارند، هر چقدر آسیب کمتری به این کسب و کارها وارد شود و ما آنها را از آسیب‌های مدیریتی و شرایط اقتصادی حفظ کنیم می‌توانند در عرصه رشد و ارتقاء کشور بیشتر نقش‌آفرین باشند.

فاطمی امین در پایان تاکید کرد: طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی در جلسه هیات دولت نیز مطرح شد و رئیس جمهور از این طرح حمایت کردند. البته انتقاداتی نیز وارد بود اما جمع‌بندی بر این شد تا با این طرح موافقت شود. ما در مقطعی از تاریخ اقتصادی کشور هستیم که کسب و کارهای زیادی شکل گرفته است، امروز انبوهی از کسب و کارها را داریم که دچار آسیب شده و نیازمند حمایت ویژه هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *