به گزارش ایرنا از وزارت اقتصاد، «سید احسان خاندوزی» در جلسه مجمع عمومی صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها با ابراز رضایت از گزارش سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته توسط صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها و اهتمام هیات مدیره برای ورود به عرصه سرمایه‌گذاری‌های جدید، تصریح کرد: کشور در حال حاضر به این نیاز دارد که صندوق در کنار انجام وظایف ذاتی خودش، تبدیل به نهادی بشود که بتواند در تحقق رویکردهای دولت در امر سرمایه‌گذاری، نقش ویژه‌ای ایفا کند، به نحوی که نهاد سیاست‌گذار بتواند در جاهایی بر روی کمک آن حساب کند.

وی تأکید کرد: البته بدیهی است، این سرمایه‌گذاری حتماً باید بدون کمترین زیان و ضرر برای ذی‌نفعان صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها انجام گیرد.

وزیر اقتصاد عنوان کرد: سرمایه‌گذاری همیشه و در همه برنامه‌های توسعه مهم بوده است؛ ولی هم اکنون در دوره‌ای قرار داریم که به جهات متعددی، کشور، خیلی بیشتر از قبل، نیازمند استراتژی مدون سرمایه‌گذاری است.

وی گفت: ممکن است شما بگویید محدوده و توان ما برای سرمایه‌گذاری، از یک حدی بیشتر نیست، مثلاً نسبت به فلان بانک یا مؤسسه مالی کوچک است، اما نکته اینجاست که شما در ابعاد صندوق، به مراتب بیشتر از یک بانک، درجه آزادی برای تصمیم‌گیری‌های خوب دارید، چون آنها به دلیل تعهدات بالای مالی، گاهی دچار نوعی “قفل شدگی” منابع می‌شوند و آزادی عمل لازم را ندارند.

خاندوزی افزود: بنابراین شما می‌توانید، با توجه به درجه آزادی خود، استراتژی خیلی خوبی را برای آینده تدوین کنید به نحوی که هم منافع صندوق تأمین و هم به سرمایه‌گذاری در کشور کمک شود.

وی اعلام کرد: در ماه‌های اخیر به مواردی برخورد کرده‌ایم که مجموعه‌های به ظاهر کوچک، توانسته‌اند تاثیرات ویژه در افزایش سرمایه‌گذاری در کشور بگذارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *