تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ۱۲ بهمن‌ماه) با ۶ هزار و ۶۸۱ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۰۱ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز (سه‌شنبه) بیش از هفت میلیارد و ۵۵۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۵۵۸ واحد افزایش به ۳۳۳ هزار و ۲۸۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۰۵ واحد رشد به ۲۰۹ هزار و ۱۸۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، هفت‌هزار و ۵۰ واحد و شاخص بازار دوم، ۶ هزار و ۷۸۸ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۷۴۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۰۳ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۶۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۴۴۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۰۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۷۶ واحد و بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۶۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۰۴ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۰۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۴۶۸ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۶۶ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۶۸۲ واحد ثابت ماند.

نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، توسعه معادن و فلزات (تجلی)، بیمه سامان (بساما)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) و کلر پارس (کلر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین اعتباری ملل (وملل)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، صنعتی دوده فام (شصدف) و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *