«محمدرضا شیخیان پور» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار کرد: رویکرد وزارت نفت در دولت سیزدهم، جلوگیری از خام‌سوزی توسط زنجیره ارزش و تعیین تکلیف طرح‌هایی است که اهتمام جدی برای اجرایی شدن نداشتند.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۲۰ طرح در صنعت پتروشیمی در کشور طراحی شده است، افزود: هاب اول ماهشهر، هاب دوم عسلویه، هاب سوم مکران و هاب چهارم هرمزگان تعیین شده است.

رییس کل امور نظارت و هماهنگی پیشرفت طرح‌های پتروشیمی گفت: عمده مشکلاتی که طرح‌ها دارند دریافت باقیمانده اعتبارشان از بانک‌ها، مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر مسائل است، اما نگاه حمایت همه جانبه شرکت ملی پتروشیمی در تکمیل زنجیره ارزش است، بخصوص به طرح‌هایی که مجوز آن ارائه شده تا زنجیره را به همراه طرح خود اجرا کنند.

شیخیان پور بیان کرد: در تعریف طرح در مرحله اقتصادی و مالی از جمله هزینه سر به سر بررسی و ریسک‌های آن دیده می‌شود. همچنین خوراک موردنیاز در موافقت اعطایی به طرح‌ها درج خواهد شد.

وی گفت: در رویکرد جدید برای استفاده از خوراک‌هایی غیر از گاز مانند خوراک‌های مایع است.

رییس کل امور نظارت و هماهنگی پیشرفت طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی تاکید کرد: در جهت تکمیل زنجیره سازندگان نیز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و پشتیبانی کم‌نظیر شرکت پژوهش و فناوری صنعت پتروشیمی بسیاری از نیازهایی که به کندی یا توقف اجرای طرح منجر می‌شد، برطرف شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *