عضو کارفرمایی شورای عالی کار گفت: دولت در حال تلاش است که بسته‌های حمایتی برای کارگاه های کوچک در نظر گرفته شود تا تعدیل نیرو به علت افزایش حداقل دستمزد رخ ندهد.

اصغر آهنی‌ها، عضو کارفرمایی شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بحث حداقل دستمزد پس از بحث‌های فراوان به گونه‌ای تصویب شد که مقداری شرایط زندگی و معیشت زندگی کارگران را بهبود دهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزدها منجر به تعدیل نیرو می‌شود یا خیر، گفت: طبیعتاً واحدهای بزرگ اقتصادی ما به مشکل جدی نخواهند خورد ولی واحدهای خرد و کوچک به مقداری مشکل خواهند خورد. مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب شدند که ما این افزایش دستمزدها را داشته باشیم ولی فعالان اقتصادی قطعاً با تلاششان جلوی این موضوع را خواهند گرفت و دولت هم کمک خواهد کرد.

این عضو شورای عالی کار ادامه داد: دولت در حال تلاش است که بسته‌های حمایتی برای کارگاه‌های کوچک در نظر گرفته شود که پس از تصویب ابلاغ خواهد شد. امیدواریم با این تمهیداتی که برای این واحدها در نظر گرفته می‌شود این موضوع حل شود و صنایع کوچک بتوانند مسیرشان را ادامه دهند.

آهنی‌ها تأکید کرد: البته یکی از مشکلاتی که مطرح است این است که سقف مالیاتی که در نظر گرفته شده خیلی پایین‌تر از خط فقر است و از دولت می‌خواهیم که نسبت به این رقم تجدید نظر کنند. در حال حاضر پنج میلیون و ششصد هزار تومان در نظر گرفته شده، یعنی کسی که پایین‌ترین حقوق به علاوه مقداری حق اولاد می‌گیرد باید مالیات دهد که درست نیست. اگر بناست که خط معیشت را ۸ میلیون و نهصد هزار تومان در نظر بگیریم، سقف مالیاتی هم باید همین مدنظر قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *