تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس تهران امروز (دوشنبه، ١۵ فروردین ماه) با ۶ هزار و ۸۶۸ واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۶۸ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۲۲ میلیارد و ۱۸۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۱ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از ۱۵ میلیارد و ۱۸۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۶ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال و در ۷۴۵ هزار و ۸۲ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۵۶۳ واحد افزایش به ۳۷۳ هزار و ۲۶۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۵۱ واحد رشد به ۲۳۲‌هزار و ۶۳۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۹ ‌هزار و ۴۴۸ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۷۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزارو ۴۷۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۵۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۴۵ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۱۰ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۷۱۳ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۰۳ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۷۲۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۶۹۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۵۱ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۷۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۹۴۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۶ واحد افزایش داشت و به ١٩ هزار و ۶۹۰ واحد رسید.

در این بازار ۶ میلیارد و ۹۹۷ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۵ هزار و ۴۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۱۶ هزار و ۸۸۴ نوبت بود.

نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و فرابورس ایران (فرابورس) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بیمه سامان (بساما) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *