این وعده را باید شجاعانه ترین و صریح ترین وعده اقتصادی در کابینه سید ابراهیم رئیسی دانست.

به گزارش تحریریه، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در کابینه سید ابراهیم رئیسی شجاعانه ترین و صریح ترین وعده را به مردم داد و تاکید که مردم ایران دغدغه خانه دار شدن نداشته باشند و عملا مشکل مسکن را حل شده دانست.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «قانون جدید به ما اجازهٔ خوبی داده است که در آن زمین، وام و کمک‌های مناسب به مردم ارائه دهیم تا صاحب‌ِ خانه‌ای مناسب و در خورِ شأن یک ایرانی شوند. خدمتگزاران شما در وزارت راه و شهرسازی شبانه روز تلاش خواهند کرد که مردم نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.»

طرح رستم قاسمی برای مسکن بسیار کاملتر از عملکرد علی نیکزاد در مگاپروژه مسکن مهر است که کارشناسان معتقدند مسکن مهر را به انحراف برد و به جای افقی سازی و تاکید بر خانه های ویلایی، به بلندمرتبه سازی روی آورد.

رستم قاسمی با حضور در تلویزیون تاکید کرد که طرح مسکن دولت سیزدهم بلندمرتبه سازی نیست و ساخت منازل ویلایی را در دستورکار دارد، مگر در شهرهایی که این امکان از دولت به دلیل تراکم جمعیتی و بافت جغرافیایی؛ سلب شده باشد. انتظار می رود که سالی یک میلیون مسکن در دولت سیزدهم ساخته شود.

این مهم نشان می دهد که رستم قاسمی به پیوست تمدنی و فرهنگی طرح های مسکن هم توجه داشته و باید وی را فرهنگی ترین وزیر کابینه هم دانست زیرا آثار فرهنگی بسیاری از فعالیت های اقتصادی کمتر از فعالیت های مستقیم فرهنگی نیست. در صورتی که در حوزه زیبایی شناسی شهرسازی هم به مولفه های معماری اسلامی توجه شود، شاهد اتفاقات بی سابقه ای در حوزه تمدن سازی نیز خواهیم بود. به این مسائل باید استفاده از مصالح مدرن به جای مصالح سنتی را نیز باید اضافه کرد که انتظار می رود در دولت سیزدهم جای خود را در صنعت ساخت و ساز کشور باز کند.

انتظار می رود که ساخت واحدهای مسکونی جدید پس از حل مشکلات حقوقی مربوط به زمین های عمومی از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز شود که اقتصاد کشور را به دلیل اثر مستقیم بر تولید و اشتغال به تحرک وا خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *