وزیر اقتصاد گفت : از طریق ارائه محصولات جدید بیمه‌ای در قالب تحول صنعت بیمه افزایش حقوق بازنشستگان را دنبال می‌کنیم.
به گزارش صدای بورس، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه با رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه‌ای گفت: در این جلسه محورهای تحول صنعت بیمه در هفت بخش مطرح و درباره اجرایی شدن آنها تاکید و تبادل نظر شد.

وی افزود: مسئله اول حرکت به سمت نظارت بر خط بیمه مرکزی بر بیمه‌هاست که متاسفانه در این زمینه با نقطه مطلوب فاصله داریم و گزارش‌های نظارتی با فاصله زمانی و دقت کم تهیه می شود و مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت برای بر خط شدن نظارت‌ها اقدام کند.

خاندوزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز به محصولات بیمه‌ای برای حمایت از تولیدکنندگان داریم تا بتوانند ریسک‌های خود را از طریق بیمه تا حد زیادی پوشش دهند که مقرر شد در این زمینه نیز تدابیر فوری اندیشیده شود .

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های بیمه‌ای به سامانه نیروی انتظامی متصل نیست، گفت این موضوع یکی از زمینه های بروز فساد است و مقرر شد با مذاکراتی که با فرمانده نیروی انتظامی انجام می‌شود این کار به سرعت اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:

مبلغ عیدی بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ + جزییات

وزیر اقتصاد گفت استفاده از ابزارهای دیجیتال در صنعت بیمه یکی دیگر از محورهای تحول در این صنعت است.

وی افزود: موضوع فراگیری مالی نیز باید در صنعت بیمه جدی گرفته شود و برای اقشار کم درآمدی که نیاز به پوشش‌های بیمه‌ای دارند از طرف بیمه‌های دولتی محصولات بیمه‌ای ارائه شود.

او گفت: یکی از این موارد افزایش حقوق بازنشستگان از طریق محصولات جدید بیمه‌ای است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت در این زمینه پیشنهادی را آماده کند.

خاندوزی افزود: همچنین پرتفوی شرکت‌های بیمه ای باید در خدمت تولید باشد.

به گزارش ایبِنا، وی گفت با تعامل بین دستگاهی به زودی خبر اتصال سامانه‌های بیمه و نیروی انتظامی و الکترونیکی شدن کروکی‌ها برای پرداخت خسارت اعلام خواهد شد. این موضوع ضمن تسریع در امور مردم و کاهش مراجعات از فساد جلوگیری می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *