عضو کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: یکی از بحث‌هایی که می‌توان در قالب دیپلماسی اقتصادی آن را مورد پیگیری قرارداد کشت‌های فرا سرزمینی است لذا اگر دستگاه دیپلماسی ما روی همین موضوع متمرکز شود ما می‌توانیم بخش اعظمی از نیازهای اقتصادی خودمان را تأمین کنیم.
ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به ضرورت توجه به دیپلماسی اقتصادی در دولت سیزدهم اظهارداشت: ما باید از ظرفیت کشور‌های خارجی در جهت رشد و توسعه کشور استفاده کنیم.

یکی از بحث‌هایی که می‌توان در قالب دیپلماسی اقتصادی آن را مورد پیگیری قرار داد کشت‌های فراسرزمینی است

وی با بیان اینکه فرصت‌های فراوانی در بخش دیپلماسی اقتصادی پیش روی کشور است، تاکید کرد: یکی از بحث‌هایی که می‌توان در قالب دیپلماسی اقتصادی آن را مورد پیگیری قرار داد کشت‌های فراسرزمینی است لذا اگر دستگاه دیپلماسی ما روی همین موضوع متمرکز شود ما می‌توانیم بخش اعظمی از نیاز‌های اقتصادی خودمان را تامین کنیم و به تولید ثروت برسیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه فعال شود می‌تواند منشاء اثرات بسیار خوبی در اقتصاد و رونق تجارت باشد.

خط مقدم دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه‌ها هستند

عزیزی با بیان اینکه سفارتخانه‌ها باید بیش از پیش فعال شوند بیان داشت: قطعاً خط مقدم دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه‌ها هستند که باید افرادی توانمند و کارآمد در آن جا به خدمت گرفته شوند تا ظرفیت کشور‌ها را به خوبی بشناسند.

نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: خوشبختانه وزیر معرفی شده برای وزارت امور خارجه هم برنامه‌های خود را بر مبنای دیپلماسی اقتصادی تنظیم کرده است که این خود نوید اقدامات مناسب در این بخش را می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *