مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از وجود ۱۳ هزار طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا هادی گفت: میزان سرمایه این طرح ها, ۲۳۲ هزار میلیارد تومان است. البته این میزان سرمایه بر اساس مجوز صادر شده است، درصورت بروز رسانی این عدد خیلی بیشتر خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این ۱۳ هزار طرح ۴۷۰ هزار نفر شغل در کشور ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: عمده طرح هایی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز برای آن ها صادر می شود در بخش های غیر دولتی اعم از تعاونی، خصوصی و سایر اجزای غیر دولتی است و به هیچ عنوان طرح های دولتی نیست.

هادی گفت: این وزارتخانه همه ساله مجوز های خیلی زیادی را در سطح کشور برای طرح های مختلف صادر می کند.

مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طرح های مزبور کارهای خود را شروع و به پیشرفت های مختلفی می رسند.این طرح ها بعضا ممکن است چند سال روی ۶۰، ۷۰، ۷۵ درصد یا بالاتر به دلائل مختلف از جمله مشکلات مالی صاحب بنگاه، مشکلات مدیریتی، فوت صاحب مجوز، خوراک، مواد اولیه، زیرساخت و غیره متوقف باشند. به عبارتی, مشکلات مزبور باعث شده پیشرفت فیزیکی بنگاه ها ادامه پیدا نکند.

هادی همچنین از طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد برای مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در طرح های بالای ۶۰ درصد خبر داد و گفت: هدف از این اقدام این است که متقاضیان جدید سرمایه گذاری بخش های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت را به سمت طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بالا و راکد هدایت کنیم.

وی ادامه داد: افزایش بهره‌وری سرمایه، احیاء واحدها و طرح‌های نیمه تمام و راکد بصورت جدی در دستور کار این وزارتخانه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *