هفت شرکت بزرگ نفت دنیا ۸۷ میلیارد دلار از ارزش سرمایه های نفت و گاز خود را طی ۹ ماه گذشته به خاطر سقوط قیمت انرژی در نتیجه همه گیری ویروس کرونا از دست دادند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، هفت شرکت بزرگ نفت دنیا ۸۷ میلیارد دلار از ارزش سرمایه های نفت و گاز خود را طی ۹ ماه گذشته به خاطر سقوط قیمت انرژی در نتیجه همه گیری ویروس کرونا از دست دادند.

شرکت‌های چورون، شل، بریتیش پترولیوم، توتال، رپسول، انی و ایکویینر تنها در سه ماه گذشته ۵۵ میلیارد دلار از ارزش سرمایه های خود را از دست داده اند.

بسیاری از این شرکت‌ها ضرر و زیان خود را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی اعلام کردند یعنی زمانی که تقاضای جهانی نفت ۲۰ درصد به خاطر تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا پایین آمده بود. به جز شرکت اکسون آمریکا، سایر شرکتهای های بزرگ نفت ارزش سرمایه های نفت و گاز خود را به خاطر کاهش قیمت نفت پایین آوردند.

شرکت شل اعلام کرد ۱۶.۸ میلیارد دلار از سرمایه های خود را از دست داده است. شرکت توتال هم ۸.۱ میلیارد دلار ضرر و زیان ثبت کرد که ۷ میلیارد دلار آن مربوط به شن‌های نفتی کانادا می‌شود.

شرکت چورون هم پنج میلیارد دلار ضرر و زیان اعلام کرد. این شرکت بدترین نتایج فصلی را طی سه دهه گذشته به دست آورده بود.

بریتیش پترولیوم هم سود سهام خود را نصف کرد و قرار است تولید نفت و گاز خود را ۴۰ درصد تا ۲۰۳۰ پایین بیاورد. این کاهش تولید بخشی از استراتژی این شرکت در تبدیل شدن به یک شرکت یکپارچه انرژی به جای یک شرکت نفت بین المللی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *