با حضور مدیرعامل شرکت مس و رئیس خانه معدن ایران و پیمانکاران بخش صنعت و معدن برنامه‌های جهش تولید در شرکت مس مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت ملی مس بر پایه نتایح جدید اکتشافی که منجر به خبرهای خوب درخصوص افزایش ذخیره معدنی مس شده است و از سوی دیگر تهیه برنامه افزایش تولید مس به ۵۵۰ هزار تن در آینده نزدیک نیازمند برنامه‌ریزی و استفاده از پیمانکاران قوی و با تجهیزات پیشرفته است.

بر این اساس، تحقق این برنامه نیازمند دو برابر شدن ظرفیت استخراج است. شرکت ملی مس با درک این موضوع که هر گونه برنامه جهش تولید نیازمند تعامل و همراهی و تلاش مضاف پیمانکاران دارد نشستی با حضور پیمانکاران بخش خصوصی صنعت مس برگزار کرد تا موضوعاتی همچون تامین تجهیزات حفاری، و انفجار، ماشین‌‌آلات بارگیری و حمل و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل معدنی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

سعدمحمدی در این نشست خطاب به پیمانکاران، گفت: جهش تولید از مسیر تعامل قوی و موثر بین شرکت ملی مس و پیمانکاران محقق می‌شود.

وی افزود: در شرایطی هستیم که شرکت مس نقش ملی در اقتصاد کشور بازی می‌کند؛ بنابراین توسعه در صنعت مس یک ضرورت است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به برنامه تولید ۵۵۰ هزار تن مس در افق ۱۴۰۳ نزدیک، تصریح کرد: برای توسعه و افزایش تولید نیازمند نوسازی ناوگان و حمل‌ونقل معدنی و افزایش ظرفیت حفاری و برداشت ماده معدنی از ۱۹۲ میلیون تن به بیش از۳۵۰ میلیون تن هستیم و این مهم در صورتی محقق می‌شود که از الان برای آینده ناوگان معدنی خود برنامه‌ریزی داشته باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *