گروه استان‌ها- استاندار کردستان گفت: مصوبه منطقه ویژه اقتصادی بانه چند روز پیش داده شد و هم‌اکنون آماده واگذاری است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا عصر امروز در مراسم آغاز بهره‌برداری از شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج و کلنگ‌زنی آغاز عملیات احداث ۱۶ واحد صنعتی در آن، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته دولت اظهار داشت: امسال در هفته دولت ۷۰۶ پروژه مختلف عمرانی باسرمایه‌گذاری یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این تعداد پروژه‌های عمرانی برای یکهزار و ۴۰۰ نفر اشتغالزایی و یک‌هزار و ۸۲۰ نفر نیز تثبیت شغل صورت خواهد گرفت، گفت: بیمارستان سقز و سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج ظرف یک ماه آینده توسط رئیس‌جمهور افتتاح خواهند شد.

استاندار کردستان بیان کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۴۰ پروژه شاخص همچون «راه‌آهن تهران-همدان-سنندج، فرودگاه شهرستان سقز، و جاده سنندج-مریوان» با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان تا پایان سال‌جاری در استان به بهره‌بردای خواهد رسید.

وی افزود: اتمام این پروژه‌ها در توسعه و ارتقای زیرساخت‌های استان بسیار حائز اهمیت و کمک کرده که کردستان در شاخص‌های مختلف به میانگین کشوری و حتی بالاتر از آن برسد.

مرادنیا از همه دست‌اندکاران و کسانی که اجرای پروژه شهرک‌های صنعتی شماره ۴ سنندج را پیگیری کرده، قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: روزی که برای استارت و آغاز این پروژه آمدیم، ۱۹ سال بلاتکلیف مانده بود و نگران محقق نشدن وعده‌هایم برای اجرای این پروژه بودم که خوشبختانه امروز عملی شد.

وی با ذکر اینکه همیشه گلایه از عقب‌ماندگی‌ها، نبود اشتغال و کوله‌بری در استان کردستان می‌شود، خطاب به مردم و سرمایه‌گذاران اظهار کرد: تنها راه برون‌رفت از مشکلات کنونی، حضور در صحنه برای تولید، ایجاد اشتغال و ایجاد ثروت بوده، نباید منتظر سرمایه‌گذاری دیگران در استان باشیم، باید خودمان همت و پای کار بیاییم.

استاندار کردستان بیان داشت: اگر روزی زنده باشیم، خواهیم دید که در این شهرک با فعالیت ۴۰۰ واحد تولیدی ۳ هزار شعل ایجاد شده و این پروژه کمک بسیار خوبی به کاهش آمار بیکاری و  ایجاد شور اشتیاق برای کار و فعالیت در استان خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در استان کردستان نترستند و ریسک کنند، عنوان کرد: دولت تا هرجای که بتواند قطعاً به این مجموعه و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند و قطعاً با رایزنی و تشکیل کمیته مشترک با بانک‌ها، مشکلات شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج را حل و فصل خواهیم کرد.

استاندار کردستان به معاون امور عمرانی خود دستور داد که کارگروهی برای رفع مشکلات پیش‌روی فعالیت واحدهای تولیدی شهرک شماره ۴ سنندج، تشکیل داده و موانع برطرف شود.

مرادنیا با بیان اینکه مصوبه منطقه ویژه اقتصادی بانه چند روز پیش داده شد، افزود: خوشبختانه هم‌اکنون منطقه ویژه اقتصادی بانه آماده واگذاری و سرمایه‌گذاران و کسانی که در سالیان گذشته به فکر واردات بودند، وارد کار و تولید شده‌اند که این خبر خوشحال‌کننده‌ای برای کردستانی‌ها است.

استاندار کردستان یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بانه هم جزو پروژه‌هایی بود که سال‌های سال‌ بلاتکلیف و تنها در حد یک تابلو از آن یاد می‌شد که همه مسئولان با همراهی یکدیگر، این پروژه‌ها را به اتمام رسانده و از امروز چشم‌انتظار سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بانه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *