اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاههای نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید آینده این کشور است، در هفته منتهی به چهاردهم اوت، سه حلقه کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم یعنی ۲۴۴ رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا برای پانزدهمین هفته  تعداد چاه های نفت و گاز طبیعی فعال خود را به پایین ترین رقم رساندند. تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا در شرایطی کاهش یافته که قیمت بالاتر نفت برخی تولیدکنندگان را تشویق به آغاز دوباره حفاری کرده است.

اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاههای نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید آینده این کشور است، در هفته منتهی به چهاردهم اوت، سه حلقه کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم یعنی 244 رسیده است.

این رقم 691 حلقه معادل 74 درصد پایین تر از تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا در سال گذشته میلادی است.

تعداد چاه های نفت آمریکا 4 حلقه در این هفته کاهش یافت و به 172 رسید که پایین‌ترین رقم از جولای 2005 بود. تعداد چاه های گاز این کشور یک حلقه افزایش یافت و به 70 رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد با توجه به کاهش تعداد این چاه‌ها، انتظار می‌رود تولید نفت خام آمریکا 990 هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یابد و به 11.26 میلیون بشکه در روز برسد. این اداره ماه قبل کاهش تولید آمریکا را 600 هزار بشکه در روز پیش بینی کرده بود.

علیرغم اینکه قیمت نفت خام آمریکا هنوز هم 31 درصد پایین تر از آغاز سال جاری میلادی است، ولی 123 درصد طی چهار ماه گذشته افزایش یافته و به حدود 42 دلار در هر بشکه رسیده است. امید به بهبود اقتصاد جهان و افزایش تقاضای انرژی باعث افزایش قیمت نفت شده است.

تحلیلگران می گویند قیمت بالاتر نفت شرکت های انرژی را تشویق می کند روند کاهش تعداد چاه های خود را کند کرده و فعالیت‌های حفاری خود را در سال جاری از سر بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *