به گزارش ایرنا، اخیراً یکی از جذابیت‌های بازار که منجر به رونق شاخص بورس در بازار شد مربوط به مساله افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و بهره‌مندی از معافیت مالیاتی با کاهش زمان تجدید ارزیابی شرکت‌ها از پنج سال به سه سال بود که از هفته گذشته مورد پیگیری سازمان بورس قرار گرفت.

در کنار این اقدام سازمان بورس، نقطه‌نظر کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص مورد بحث قرار گرفت که با توجه به وجود شرایط تورمی در کشور آیا مجلس با اعلام موافقت خود برای کاهش زمان تجدید ارزیابی دارایی‌ها از پنج سال به سه سال، حمایت خود از سهامداران خرد را در دستور کار قرار می‌دهد یا خیر.

در این زمینه «محسن علیزاده»، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا توضیحاتی را درباره آخرین جزییات و اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس در زمینه کاهش دوره تجدید ارزیابی دارایی‌ها از پنج سال به سه سال برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی ارایه کرد و اظهار داشت: این موضوع قرار است به عنوان پیشنهاد در بودجه ۱۴۰۳ مطرح شود که هنوز در اختیار مجلس قرار نگرفته است.

وی اعلام کرد که در تلاش هستیم تا این تصمیم به مرحله اجرا برسد.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس ادامه داد: پیشنهاد این است تا به طور خاص به این موضوع پرداخته شود و تصمیم کاهش زمان تجدید ارزیابی از پنج سال به سه سال برای همه شرکت‌ها اجرایی شود.

وی همچنین گفته است که مجلس به صورت ویژه در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیر این موضوع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *