صعود شاخص های بورسی در روزهای اخیر باعث سودآوری هنگفت میلیاردرهای آمریکایی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، کاهش نگرانی ها درخصوص ویروس کرونا در بازارهای مالی جهان به دنبال رویکردهای حمایتی دولت ها و بانک های مرکزی و هم چنین امیدهای تازه به یافتن واکسن کرونا در کنار کاهش سرعت شیوع این ویروس مرگبار در کشورهای مختلف باعث شده است روند صعودی شاخص های بورسی در جهان طی دو هفته اخیر از سر گرفته شود.

مرکز مطالعات سیاست گذاری واشنگتن دریافته است که در دو هفته پایانی ماه آوریل با وجود بیکاری موقت حدود ۳۰ میلیون شاغل آمریکایی، ارزش سهام شرکت های بزرگ به طور متوسط ۱۴ درصد افزایش یافته است و تنها شاخص اس اند پی بورس وال استریت در بازه زمانی فوق جهش ۲۳ درصدی را تجربه کرده است.

این مرکز با مقایسه ثروت کنونی و قبلی میلیاردرهای آمریکایی نتیجه گرفته است که ۱۰۰ میلیاردر آمریکایی در بازه زمانی فوق ۴۰۶ میلیارد دلار ثروتمندتر شده اند. برای نمونه ثروت جف بزوس، مدیرعامل آمازون از ابتدای امسال تاکنون ۳۲ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۱۴۵ میلیارد دلار رسیده است تا وی کماکان ثروتمندترین فرد در آمریکا و جهان باقی بماند. در دو هفته اخیر ارزش سهام آمازون ۱۶ درصد افزایش یافته و این شرکت از تصمیمش برای استخدام ۷۵ هزار نیروی جدید خبر داده است.

از تعطیلی کسب و کارها و افزایش تمایل مردم به خرید اینترنتی به عنوان اصلی ترین دلیل افزایش سهام آمازون یاد می شود.

هم چنین از ابتدای امسال تاکنون ثروت مک کینزی بزوس، همسر سابق جف بزوس به لطف پرواز ارزش سهام شرکت آمازون ۱۰ میلیارد دلار بیشتر شده است. ایلان ماسک، مدیرعامل گروه تسلا نیز از زمان شروع بحران کرونا توانسته است ۱۰ میلیارد دلار به ثروت خود بیافزاید.

آمریکا اکنون ۶۳۰ فرد با ثروت یک میلیارد دلار و بالاتر دارد که مجموع ثروت آن ها به ۳.۴ تریلیون دلار می رسد. ثروت این افراد معادل ثروت ۶۰ درصد خانوارهای آمریکایی است!

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *