موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه تأیید کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل تأثیر محدودیت های کرونایی ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه تأیید کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل تأثیر محدودیت های کرونایی ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه اظهار داشت: کاهش تولید ناخالص داخلی فرانسه طی نیمه اول سال ۲۰۲۰ نشان دهنده تعطیلی فعالیت های غیر ضروری در حین اجرای محدودیت های کرونایی از اواسط مارس تا اوایل ماه مه می باشد.

دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۵.۹ درصد و در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ ۰.۲ درصد کوچک شد و این کشور را به بدترین رکود پس از جنگ فرو برد.

این موسسه همچنین تأکید کرد که رفع تدریجی محدودیت های کرونایی باعث بهبود فعالیت های اقتصادی در ماه مه و ژوئن، پس از رسیدن به پایین ترین حد خود در ماه آوریل، شده است.

در سه ماهه دوم، هزینه های خانوار، یکی از محرک های اصلی کشور برای رشد اقتصادی، ۱۱.۵ درصد کاهش یافته است که عمدتا به دلیل افت خدمات و کاهش تولید محصولات مهندسی صورت گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *